Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

Святой Праведный воин Феодор Ушаков.

Автор
Опубликовано: 1288 дней назад (15 октября 2020)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2
Тропарь, глас 1:

Держа́ве Росси́йстей архистрати́г непобеди́мый яви́лся еси́, ага́рянскую зло́бу нивочто́же вмени́в и разори́в: ни сла́вы мирски́я, ниже́ бога́тства взыску́я, но Бо́гу и бли́жнему послужи́л еси́, моли́, свя́те Фео́доре, во́инству на́шему дарова́ти на враги́ одоле́ние, оте́честву во благоче́стии непоколеби́му пребы́ти, и сыново́м Росси́йским спасти́ся.

Кондак, глас 2:

Архистрати́же Росси́йский, служи́телю наро́да Бо́жияго, ни́щих и угнете́нных свободи́телю, нечести́вых наказа́телю, поле́зное нам проси́ и ве́лию ми́лость, я́ко спобо́рник наш пра́ведне боля́рине Фео́доре.

Молитва:

Прини́кни, пра́ведне во́ине Фео́доре, с го́рних селе́ний на притека́ющих к тебе́ и вонми́ моле́нию их: умоли́ Го́спода Бо́га дарова́ти всем нам е́же ко спасе́нию на́шему мы про́сим от Него́, при святе́м твое́м предста́тельстве. Ты вели́кое, возло́женное на тя служе́ние тща́тельно проходи́л еси́, и нас твое́ю по́мощию пребыва́ти коего́ждо, в не́мже при́зван есть, наста́ви. Ты, победи́в супоста́тов мно́жества, и на нас ополча́ющихся всех ви́димых и неви́димых враго́в низложи́. Умоли́ Го́спода Бо́га дарова́ти кре́пкий и ненаруши́мый мир и земли́ плодоно́сие, па́стырем святы́ню, зако́нам пра́вду и си́лу, военача́льникам му́дрость и до́блесть непобеди́мую, градонача́льникам суд, фло́ту твоему́ росси́йскому и всему́ во́инству на́шему пре́данность ве́ре и Оте́честву и неодоли́мое му́жество, всем же правосла́вным христиа́нам здра́вие и благоче́стие. Сохраня́й страну́ на́шу росси́йскую и оби́тель сию́ святу́ю от всех наве́тов вра́жиих, да сло́вом и де́лом прославля́ется в них всесвято́е и́мя Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, ны́не, и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
372 просмотра
Комментарии (0)