Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

Святой Апостол Фома.

Автор
Опубликовано: 1280 дней назад (18 октября 2020)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2


Тропарь, глас 2:

Учени́к Христо́в быв, Боже́ственнаго собо́ра апо́стольскаго соприча́стник, неве́рствием бо Христо́во Воскресе́ние извести́в, и того́ пречи́стую страсть осяза́нием уве́рив, Фомо́ всехва́льне, и ны́не нам проси́ ми́ра и ве́лия ми́лости.

Кондак, глас 4:

Прему́дрости благода́ти испо́лнен Христо́в апо́стол, и служи́тель и́стинный, в покая́нии вопия́ше Тебе́: Ты мой еси́ Бог же и Госпо́дь.

Молитва:

О святы́й апо́столе Христо́в Фомо́! Мо́лим тя: сохрани́ и соблюди́ нас моли́твами твои́ми от искуше́ний диа́вольских и паде́ний грехо́вных и испроси́ нам, раба́м Бо́жиим (имена), свы́ше по́мощь во вре́мя неве́рия, да не преткне́мся о ка́мень собла́зна, но неукло́нно ше́ствуем спаси́тельным путе́м за́поведей Христо́вых, до́ндеже дости́гнем о́ных блаже́нных оби́телей ра́йских. Ей, апо́столе Спа́сов! Не посрами́ нас, но бу́ди нам помо́щник и покрови́тель во всем житии́ на́шем и помози́ нам благоче́стно и богоуго́дно житие́ сие́ вре́менное сконча́ти, христиа́нскую кончи́ну получи́ти и до́браго отве́та сподо́битися на Стра́шнем Суде́ Христо́ве; да просла́вим великоле́пое и́мя Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, во ве́ки веко́в. Ами́нь.
371 просмотр
Комментарии (0)